»V Sloveniji imamo težave s poplavljanjem voda na številnih območjih, hkrati pa imamo material, ki bi bil ustrezen za gradnjo nasipov, a ga jemljemo kot težavo, čeprav to v bistvu ni.«
»Iz tega blata bi se dalo pridelati gorivo. Nekatera slovenska podjetja oz. čistilne naprave imajo postrojenje za izdelavo tega goriva in se ga lahko energetsko izobrazbi.«
»Da, vsekakor, v Sloveniji nimamo ustrezne infrastrukture za odstranjevanje tega blata, večino izvozimo v tujino na ustrezno odstranjevanje, na eni strani so zelo visoki prevozni stroški, po drugi strani pa, če imaš veliko potrebo po odstranjevanju nečesa, potem ponudniki lahko tudi začutijo priložnost in ceno dvignejo še več, kot bi bilo potrebno.«
»Tudi v poletnih sušnih mesecih se vidi, kako v dolino pritekajo odpadne vode. Pa ne samo v gozd, tam so tudi njive in oljčniki.«
»Količino virusa v odpadnih vodah merimo, ker okuženi ljudje izločajo virus prek blata.«
»Po navadi je bilo tako, da so faraoni iz neznanega razloga in v naglici zgradili templje iz opek iz blata, a z elementi iz kamna (…) Zelo mogoče je, da je tudi nekaj še neodkritih sončnih templjev, zgrajenih iz te mešanice materialov.«
»Gradnja mostu bo trajala tri dni, s seboj imamo ves material, skupaj 80 ton.«
»Če pogledamo etikete, kaj imamo danes oblečeno, to ni več čisti material, ni čisti bombaž ali drug naraven material, to so vse mešani materiali, ki jih med seboj težko ločimo in recikliramo.«
»Stari nasip bi namreč težko poimenovali protipoplavni nasip.«
»Velike težave smo imeli na 700 metrov, ko smo imeli nekoliko večji udor vode, pa tudi geologija je bila slaba. Ampak v drugi cevi smo bili na to pripravljeni, prva cev deluje tudi kot drenaža.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju